niedziela, 26 luty 2023 12:00

MAGDALENA

Oceń artykuł
(0 głosów)

Witamy po dłuższej przerwie.

Dawno nie pisaliśmy co u nas nowego. Od roku mamy wynik badania genetycznego. Nasza córcia ma wadę uwarunkowaną genetycznie - trisomia IX p. chromosomów. A mimo tego praca ze specjalistami - fizjoterapeuci, logopeda a przede wszystkim z  Panem Jurkiem, przyniosła dobre rezultaty.

Po każdej serii zabiegów obserwowaliśmy pozytywne zmiany w zachowaniu Madzi, jej emocjonalności i jej osiągnięciach w szkole. Za każdym razem pismo staje się staranne, czytanie spokojniejsze i bardziej wyraźne.

Z dziewczynki smutnej, lękliwej, płaczliwej, wycofanej i strachliwej stała się uśmiechniętą i chętną do kontaktów z ludźmi osóbką. Stała się otwarta, ciekawa i zaangażowana w różne zajęcia.

To, co najbardziej cieszy to rozwijająca się bystrość, pamięć, czytanie, pisanie. Buduje coraz to nowe zdania, poprawne gramatycznie, coraz bardziej złożone. Zadaje pytania, odpowiada na nasze i innych pytania, wchodzi coraz łatwiej w relacje z innymi. Łatwo adaptuje się do nowego środowiska. Ma swoje zdanie i próbuje go bronić, Coraz lepiej radzi sobie z emocjami a złe emocje rozładowuje w  bardziej cywilizowany sposób jak na nastolatkę przystało.

Życie z nią stało się łatwiejsze i spokojniejsze. Staramy się dużo z nią rozmawiać, bo Madzia tego nareszcie potrzebuje i co najważniejsze, sygnalizuje i wyraża tę potrzebę.

Ostatnio mieliśmy dłuższą niż zwykle przerwę w zabiegach u Pana Jurka i mamy wrażenie że odbiło się to negatywnie. Czy mamy rację i nasze odczucie jest właściwe ocenimy po najbliższej wizycie a to już tuż, tuż.

I całe szczęście, bo Pan Jurek to człowiek o wielkim sercu dla swoich podopiecznych,z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Żal że takich specjalistów jest tak mało.

Rodzice Madzi.

Więcej w tej kategorii: « MAGDALENA

Nasza strona FB

Telefon

+48 509286032

Zespoł ALGOMED

FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Krzemieniecka

PSYCHOLOG

NEUROPSYCHIATRA DZIECIĘCY

TERAPEUCI

Kontakt