czwartek, 13 kwiecień 2023 12:00

KORNEL

Oceń artykuł
(0 głosów)

Witamy serdecznie po dłuższej przerwie.

W końcu znalazłam trochę czasu, żeby przedstawić dalszy ciąg historii naszego syna Kornela. U nas zmiany i jeszcze raz zmiany, oczywiście w bardzo dobrym kierunku. Trochę się działo od ostatniego mojego wpisu Kornel przechodzi niesamowitą metamorfozę, nie zawsze było łatwo (dalej idziemy do przodu i nie odwracamy się za siebie).

Kornel na obecną chwilę jest już zupełnie bez pampersów, praktycznie z dnia na dzień - uff ulga. Zachowanie naszego dziecka diametralnie się zmieniło. Oczywiście dalej jest uparty jak osioł, ale to już chyba ten typ tak ma. Po wizycie u Pana Jurka w lutym 2023 Kornel poszedł jak burza. Rozumie praktycznie wszystko co do niego się mówi i nie tylko, (czasami udaje że nie bo to mały cwaniak i manipulant). Nasz syn zaczął postrzegać świat tak jak jego zdrowi rówieśnicy, zauważa nawet drobne szczegóły, zaczyna powoli składać proste zdania, nastąpił niesamowity wysyp słów, które wymawia bardzo wyraźnie. Używa bardzo skomplikowanych wyrazów ze zrozumieniem, myje zęby, wykonuje praktycznie wszystkie polecenia. Kontakt wzrokowy jest rewelacyjny, pokazuje palcem na przedmioty, zna części ciała, słowa w języku angielskim, widzi że pada deszcz i śnieg i oczywiście zawsze jest stwierdzenie "o, pada deszcz", czy "o, pada śnieg", kiedy widzi płaczące dziecko mówi "zobacz płacze". Nasz Kornel zaczyna rozumieć świat i ciągle się go uczy, oczywiście ze zrozumieniem.

Przed nami jeszcze dużo pracy, ale chcieć to móc. Gdybym chciała opisać wszystkie szczegóły z progresu jaki osiągnął nasz syn, musiałabym chyba napisać książkę;) Kornel w końcu uczęszcza do przedszkola, jest to dla mnie wyzwanie, ponieważ muszę dowozić dziecko przed pracą do innej miejscowości, ale nie żałuję. Świetnie zaadoptował się wśród dzieci autystycznych jak i zupełnie zdrowych. Z dnia na dzień zdobywa nowe umiejętności. Serce matki raduje się jak oszalałe.

Przeszliśmy już długą, ciężką drogę i oczywiście dalej idziemy w tym kierunku. Kiedy niecierpliwiliśmy się, Pan Jurek zawsze nam powtarzał: stosujcie się do tego co mówię a efekty będą coraz bardziej widoczne, musimy współpracować. I miał rację. Czasami dostało się nam rodzicom po głowie ale było warto. W dalszym ciągu stosujemy w życiu Kornela zalecenia Pana Jurka.

Kolejną wizytę w Algomedzie mamy w maju 2023 r. i szczerze mówiąc bardzo niecierpliwimy się. Jeszcze raz powtórzę, TERAPIA U PANA JURKA jest jedyną alternatywą dla naszych dzieci. Żadni terapeuci nie są w stanie wyprowadzić dziecka do takiego stopnia. Słowa wielkiego uznania Panu Jurkowi to zbyt mało. Dziękujemy serdecznie za wszystko co Pan zrobił dla naszego Kornela. Z usług Algomedu będziemy korzystać do tej pory aż Pan Jurek powie dosyć.

Więcej w tej kategorii: « KORNEL

Nasza strona FB

Telefon

+48 509286032

Zespoł ALGOMED

FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Krzemieniecka

PSYCHOLOG

NEUROPSYCHIATRA DZIECIĘCY

TERAPEUCI

Kontakt