wtorek, 16 maj 2023 12:00

DOMINIK

Oceń artykuł
(0 głosów)

Na informację o ośrodku Algomed natknęłam się zupełnie przypadkiem, gdy przeglądałam internet szukając jakiejkolwiek wskazówki, jak wspomóc rozwój swojego dziecka ze spektrum oraz poprawić jego funkcjonowanie w społeczeństwie, tak aby w przyszłości był jak najbardziej samodzielny.

Z wielkim zaciekawieniem zaczęłam czytać historie małych pacjentów, którzy byli w trakcie lub po zakończonej terapii. Natychmiast postanowiłam zadzwonić pod numer podany na stronie Algomed-u. Moja intuicja cały czas podpowiadała mi, że to jest miejsce gdzie dostanę konkretne wskazówki, a moje dziecko konkretną pomoc. I nie zawiodłam się. Pan Jerzy okazał się osobą bardzo konkretną, ale i stanowczą i właśnie dzięki temu są widoczne efekty każdej kolejnej sesji. Podstawą rozpoczęcia terapii była dieta odpowiednio dobrana do grupy krwi naszego syna. Ponieważ u Dominika występował przerost grzyba candidy czego efektem były nieszczelne jelita, wprowadzenie diety miało kluczowe znaczenie. Na szczęście Dominik zawsze chętnie zajadał owoce i warzywa, więc wprowadzenie diety nie było jakoś bardzo uciążliwe i dzielnie zniósł wszelkie ograniczenia z nią związane. Jego ulubionym deserem są musy ze świeżych owoców (tych dozwolonych), które sama robię w domu oraz ciasteczka jaglane z mielonymi orzechami, migdałami i słonecznikiem, oczywiście bez grama cukru i glutenu.

Pierwsze widoczne zmiany jakie pojawiły się od rozpoczęcia zabiegów u Pana Jurka to była poprawa koncentracji, zniknęły tiki, pojawiły się nowe słowa, budowanie i wypowiadanie coraz dłuższych zdań. Znacznie poprawiła się pamięć oraz zainteresowanie otoczeniem. Wcześniej jakby było mu obojętne co się wokół niego dzieje. Dominik jest nadal nieśmiały, ale widzę, że stara się tą nieśmiałość pokonywać i małymi krokami, powoli w swoim tempie staje się pewniejszy siebie.

Z każdą kolejną sesją pojawiają się nowe pozytywne zmiany. Dominik zaczął wymyślać zabawy, zaczął żartować i coraz bardziej rozumieć nasze żarty. A co najważniejsze, to że zaczął okazywać i uzewnętrzniać swoje uczucia i emocje i potrafi je nazwać i określić. W końcu pojawił się dialog, wymiana zdań, a nawet przemyśleń. Sensownie odpowiada na pytania. Czasem tylko idzie na łatwiznę i gdy go o coś zapytam, to mi odpowiada: "nie pamiętam" lub "nie wiem". Wtedy po prostu wyczuwam, że za dużo tych pytań i nie zamęczam go już.

W ciągu ostatniego roku od kiedy jeździmy do Pana Jurka na zabiegi nastąpił bardzo duży progres. Jestem przeszczęśliwa kiedy widzę uśmiechnięta buzię mojego dziecka, dzieje się tyle pozytywnych rzeczy, na które z mężem oboje czekaliśmy i serce nam rośnie, kiedy przybiega do nas i woła: "Mama, Tata, pobawmy się w chowanego!"

Dla kogoś kto ma zdrowe dzieci, być może to nic, a dla mnie to wielka radość i sukces. Jestem dumna z mojego syna, że rozumie i dzielnie znosi przyjazdy do ośrodka. Za niedługo kolejna sesja i pewnie kolejne zmiany na lepsze.

Drodzy Rodzice, jeśli szukacie pomocy dla swoich dzieci, Algomed jest miejscem gdzie tą pomoc uzyskacie. Bo dla mnie najważniejsze jest zdrowie i szczęście mojego dziecko oraz to, aby potrafiło samodzielnie pokonywać trudy codziennego życia.

Pozdrawiamy gorąco wszystkich:)

Nasza strona FB

Telefon

+48 509286032

Zespoł ALGOMED

FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Krzemieniecka

PSYCHOLOG

NEUROPSYCHIATRA DZIECIĘCY

TERAPEUCI

Kontakt