niedziela, 08 listopad 2020 12:00

TOMEK

Oceń artykuł
(0 głosów)

Tomek w tym miesiącu kończy 3.5 roku.

O tym że nie rozwija się prawidłowo zorientowałam się gdy miał roczek. Jedyne co było wiadome to to ze urodził się ze stopa końsko-szpotawą z porażonym nerwem strzałkowym oraz z problemami z napięciem mięśniowym. Tomeczek był rehabilitowany, stopę ma leczona u najlepszych specjalistów w Polsce i w Europie. Byliśmy na oddziałach szpitalnych, Tomeczek miał dużo różnych badań w tym genetyczne, metaboliczne... wszystko co możliwe. Wyniki żadnych z nich nie wskazują ze Tomeczek jest dzieckiem niepełnosprawnym. Po prostu złożyło się na to wiele drobnych czynników. Z Tomeczkiem byłam też w klinice Neurologicznej w Rosji ma ponad 3 tygodniowym turnusie. Tomeczek nie mówi, a jego problemy rozwojowe polegają na tym że ma wszelkie objawy jakie notuje się u dzieci autystycznych, kręci przedmiotami, mało naśladuje, słabo nawiązuje kontakt, często się zawiesza, mało rozumie mowę, słabo wykonuje polecenia.

U Pana Jurka skończyliśmy właśnie 3 turnus... z Panem Jurkiem i Jego zespołem wiążemy się na dłużej. Tu jest wiedza zaangażowanie i chęć. Tu jest troska i walka o każdego małego pacjenta oraz jego rodziców. Takiego wsparcia w wiedzę i wsparcia psychicznego nie otrzymałam od nikogo. Pan Jurek... każde z Państwa które zna Pana Jurka... tu nie muszę nic mówić ;) Ci z państwa którzy go dopiero poznają szybko się przekonacie ze to człowiek silny i wrażliwy zarazem i człowiek który jak nikt inny jest po Waszej stronie. Jak się rozklejam to krzesełko u Pana Jurka i Jego dobre słowo niczym szafa z opowieści z Narni przenosi mnie do świata w którym w przyszłość wygląda optymistycznie. Pani Małgorzata tu od razu muszę powiedzieć mądra piękna ciałem i duchem kobieta z doświadczeniem zawodowym i życiowym która chętnie się swoim doświadczeniem dzieli. Ma olbrzymia wiedzę dot. układania diety Tomeczka. Dzięki Jej przepisom to co wcześniej wydawało mi niemożliwe stało się proste... dieta Tomeczka oparta jest dosłownie na może 35 składnikach co jest spowodowane wieloma badaniami z których jasno wynika że musimy wystrzegać gluten cukier laktoza salicylany produkty o jak najmniejszej zawartości metali ciężkich parabenóe... dieta mojego synka to codziennie wykonywane w domu posiłki, bez odstępstw... jeśli długa droga przed nami to termosy zdrowe przekąski w postaci dozwolonych warzyw i owoców... i to dzięki Pani Małgosi to dla nas pryszcz za co serdecznie z Tomeczkiem dziękujemy.

Podczas ostatniego turnusu na którym wraz z Tomeczkiem był z nami nasz najstarszy syn który ma kłopoty z dysleksją miałam okazje skorzystać z pomocy pani psycholog. Pani Łucja ze względu na sytuację prowadziła spotkanie przez telefon od pierwszych minut rozmowy potrafiła stworzyć atmosferę zaufania, z pełnym oddaniem, mimo że jest zaangażowana w wiele projektów zawodowo, udzieliła mi pomocy w zakresie psychologicznym dla mnie i mojej rodziny. Pomogła bardzo w trudnej dla mnie sytuacji. Serdecznie za to dziękuję.

Pan Jurek działa na Tomeczka tak jak żadni inni lekarze, specjaliści razem wzięci. Dzięki turnusom u Pana Jurka Tomeczek po prostu prze do przodu. Rozwija się. Dzieją się rzeczy jakie jeszcze niecały rok temu nie miały miejsca. Tomeczek znacznie lepiej odnajduje się w przestrzeni, ma znacznie lepszą pamięć, pięknie powtarza usłyszane melodie, jest spokojny - więcej rozumie przez co mniej się denerwuje, rozumie i wykonuje coraz więcej poleceń przez co dostaje coraz trudniejsze zadania... rozwija się. Bardzo poprawiły się jego mięśnie oraz sposób chodzenia. Tomeczek chętnie zdobywa szczyty blatów kuchennych będąc przy tym bardzo rozważnym. Wczoraj pierwszy raz szedł po schodach na nogach opierając jedynie rączką się o ścianę, to się do tej pory nie zdarzyło. Sam zakłada czapkę, sam się rozbiera. Po turnusie podczas którego Tomeczek miał wykonywane zabiegi na głowie pan Jurek opowiadał co może się dziać i tłumaczył dlaczego. Chodziło o formę buntu co było spowodowane tym ze synek mój zaczyna więcej rozumieć przez to tez wymuszać. Wytłumaczył jak wtedy postępować. Mam przesłodkiego krasnala w domu z którym układanie puzzli śpiewanie tańczenie rysowanie to czysta frajda i wiem ze to dopiero początek jego sukcesów.

Panie Jurku do zobaczenia w styczniu.

Więcej w tej kategorii: TOMEK »

Nasza strona FB

Telefon

+48 509286032

Zespoł ALGOMED

FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Krzemieniecka

PSYCHOLOG

NEUROPSYCHIATRA DZIECIĘCY

TERAPEUCI

Kontakt