Osiągamy doskonałe sukcesy terapeutyczne dzięki wysokim kwalifikacjom naszych terapeutów i współpracy z innymi specjalistami, m.in. dietetykiem.

Najczęściej pomagamy najmłodszym pacjentom - dzieciom.
Do naszej placówki trafiają także osoby dorosłe.

W ciągu kilkunastu lat działalności udzieliliśmy pomocy wielu pacjentom, z czego wszyscy doznali znacznego polepszenia stanu swego zdrowia - w wielu przypadkach nastąpiło nawet całkowite wyleczenie. Należy jednak mieć na uwadze to, że efekt końcowy terapii zawsze zależy od stanu pacjenta oraz czasu poświęconego na zabiegi terapeutyczne.

Najbardziej spektakularnym przykładem dziecka całkowicie wyleczonego z autyzmu jest DENIS.

U Denisa w piątym roku życia zdiagnozowano autyzm. Rok po diagnozie rozpoczęto leczenie biomedyczne które trwało ponad dwa lata, kolejne dwa lata prowadzono homeopatię. Po tych 4 latach nie zaobserwowano zadowalających efektów leczenia. W wieku 10 lat (2017 rok) Denis przeszedł pierwszą serie zabiegów w Algomedzie, w ciągu kolejnego roku takich serii było łącznie 5.

W wieku 11 lat Denis nie umiał pisać, czytać dopiero zaczynał, nauka sprawiała mu ogromną trudność.

W wieku 12 lat Denis jest ponadprzeciętnym uczniem, nie ma żadnych problemów w szkole, jest bardzo ambitny, wszystko chce zrobić jak najlepiej, jest bardzo kreatywny. Tak go opisuje nauczyciel matematyki:

"Denis nie tylko przerobił już cały materiał na ten rok, on wybiega daleko poza, tak że nie pozostaje nam nic innego jak przenieść go do grupy bardziej zaawansowanej przynajmniej o rok wyżej".

Ponadto bardzo lubi historię szczególnie okres II wojny światowej. Interesuje się fizyką, biologią i astronomią.

W 2019 roku Denis rozwinął swoją umiejętność pisania po angielsku, nie tylko poprawił swój charakter pisma, ale teraz jest w stanie pisać rozszerzone fragmenty z minimalnym wsparciem dorosłego. Denis jest w stanie przeliterować szereg słów, chociaż zdarza się że potrzebuje pomocy. Denis zawsze stara się określić swoje cele, aby upewnić się, że postępuje zgodnie z planem.

Kolejnym pacjentem, który ilustruje efektywność naszej terapii jest WIKTORIA wyleczona z epilepsji.

U Wiktorii w kwietniu 2014 roku po badaniu EEG stwierdzono epilepsję. Rozmaite terapie zalecane przez gastrologa, dermatologa, neurologa, pediatrę nie przyniosły rezultatów. W styczniu 2017r kolejne EEG, które pokazało, że jest jeszcze gorzej niż wcześniej, pomimo podawania leku. W sierpniu kolejne EEG i zapis bez zmian - wprowadziliśmy kolejny lek.

Do naszej placówki Wiktoria trafiła w 2018 roku.

Po 4 seriach zabiegów Wiktoria nie ma ataków epilepsji, co potwierdza kolejne badanie EEG (maj 2019). Dobre wyniki w nauce, bardzo dobra sprawność fizyczna (należy do szkolnej drużyny siatkarek – z sukcesami), rozwijanie zdolności plastycznych (po terapii w Algomed pojawił się talent malarski, wygrywa w konkursach plastycznych).

Ostatnie badanie elektroencefalograficzne wykonane w 2018 roku dało wynik: NORMA.

Warto też zapoznać się z historią MAJKI z porażeniem mózgowym.

Majka urodziła się z czterokończynowym porażeniem mózgowym i uszkodzeniem móżdżku.

Dziewczynka przed zabiegami poruszała się szurając nogami przy pomocy balkonika. Obecnie balkonik poszedł w odstawkę, a Maja może w pełni cieszyć się ze spacerów. Polepszył się jej balans ciała, tak jak wcześniej szurała nogami teraz pięknie je podnosi do góry.

Poprawiło się napięcie w dłoniach, dzięki czemu rozpoczęła naukę pisania. Tak jak wcześniej żeby cokolwiek nabazgrać leżała wręcz na stole, teraz pięknie siedzi w pozycji prostej.

Ruszyło pismo i mowa, która jest o wiele wyraźniejsza. Wszystko idzie do przodu. Zaczęła słuchać, jest skupiona.

Zaczęła pięknie kolorować, nie wychodzi już za linię, używa kolorów i przede wszystkim koloruje adekwatnie do wzoru (np. miś nie będzie miał zielonego futra tylko brązowe). Maja jest bardziej wyraźna, dużo mówi, więcej rozumie, domaga się pochwał, chce opowiadać co się dzieje, zawierać znajomości, każdego pyta jak ma na imię, prowadzi dialog, wita się z innymi - teraz nawet przeprowadza "wywiad społeczny" typu gdzie mieszkasz, gdzie są rodzice itp.

Majka zawsze spała w kokonie (pozycja zwinięta), żeby wyprostować jej nogi należało ją budzić żeby nie spała w pozycji embrionalnej. Teraz śpi prosto, z rękoma ku górze, nie zwija się już w kokon. Jednak największe zmiany zaszły w motoryce dużej. Od 3 serii Majka zaczęła stawiać więcej kroków. Coraz mniej używa kolan do chodzenia. Jej nóżki jeszcze się x-ują, ale jak mała się stara i pomyśli o tym jak ma iść, to jest dobrze.

Sama wchodzi na schody!

Całkowicie wyleczona z epilepsji została również KAROLINA.

Karolina od 5 roku życia choruje na padaczkę. Zapisy EEG córki były bardzo złe, przez co musiała przyjmować silne leki zapobiegające napadom padaczki. Była dzieckiem bardzo płaczliwym, marudnym i zniechęconym do wszystkiego. Często zamyślona, zapatrzona w jeden punkt i nieobecna. Nie potrafiła się skoncentrować i skupić na tym co robi oraz samodzielnie wykonywać nawet najprostszych czynności. Często nie potrafiła złapać równowagi wywracając się nawet na równej drodze. W szkole miała bardzo duże problemy w nauce nawet najprostszych i podstawowych rzeczy.

Obecnie Karolina jest ZDROWA. Nie ma żadnych ataków i nie bierze żadnych leków na epilepsję.

W szkole radzi sobie bardzo dobrze. Jest skupioną, pracowitą i aktywną uczennicą. Nauczyciele są pełni podziwu, jak duże postępy robi w nauce. Na półrocze uzyskała jedną z najwyższych średnią ocen w klasie. Nauka języka angielskiego nie sprawia jej takich trudności jak wcześniej, chętnie się go uczy i dostaje bardzo dobre oceny. Na co dzień jest radosna, uśmiechnięta, samodzielna i pełna energii.

KORNEL jest chłopcem w trakcie terapii.

Kornel jest dzieckiem z symptomami autystycznymi. Źle trawił pokarmy, nie mówił, nie jadł samodzielnie, nie potrafił wielu podstawowych czynności, nie spał w nocy, ciągle płakał, marudził, nie chodził sam po schodach nawet za rękę, nie robił papa, nie podwał cześć, nie umiał pokazać nic palcem, nie potrafił niczego naśladować, nie rozumiał żadnych poleceń, praktycznie w ogóle nie rozumiał co do niego się mówi, często wpadał w złość i histerię.

Po pierwszej terapii Kornel zmienił się diametralnie. Dziecko zaczęło próbować mówić, kontakt wzrokowy bardzo się poprawił, Kornel zaczął oglądać bajki z większym zrozumieniem, jego wzrok przestał być taki błędny, zaczął lepiej spać w nocy, wyciszył się, zaczął schodzić i wchodzić po schodach, wprowadzanie w ruch obrotowy zabawek zaczęło powoli mijać, jazda samochodem to już nie był problem.

Na chwilę obecną Kornel przeszedł 3 turnusy terapii.

Można z nim normalnie pójść do sklepu, do kościoła, praktycznie w każde miejsce publiczne, co wcześniej było niemożliwe.

Kornel potrafi przejść za rękę nawet kilka kilometrów, a jego sprawność fizyczna czasami jest bardzo zaskakująca. Nabiera również tak zwanych zmysłów… trzeba mieć oczy dookoła głowy i przewidywać wiele różnych sytuacji.

A terapia nadal trwa!

Podobnych przykładów są dziesiątki.

Nie chodzi nam o to, aby powielać tutaj opisy skutecznych terapii, lecz o zasygnalizowanie, że każdy chory człowiek - dziecko lub dorosły - potrzebuje pomocy, a ta udzielona mu we właściwy sposób może dać bardzo dobre efekty. I to właśnie jest tym, czym chcemy się pochwalić.

Historie naszych pacjentów

W zakładce Historie naszych pacjentów publikujemy opowieści rodziców, którzy zdecydowali się na podzielenie się z innymi historią swoich dzieci, chorych na przeróżne dolegliwości i efektywnie leczonych w naszej placówce. Opowieści zbieramy od połowy 2017 roku, wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy z ich znaczenia...

Wszystkie historie są autentyczne. Oczywiście nie ma tu opisów negatywnych, bo po prostu takich nie ma. Od 2017 roku prosimy rodziców leczonych dzieci o rekomendacje w formie listu, który możemy opublikować na naszej stronie. Nie wszyscy rodzice spełniają naszą prośbę, niektórzy proszą o niepublikowanie imienia dziecka, a jeszcze inni przekazują nam rekomendację bez fotografii dziecka. Szanujemy Ich wolę i przyjmujemy to ze zrozumieniem. Na naszej stronie dzielimy się tymi opowieściami (niektóre są publikowane w odcinkach...), bo najważniejsze jest dobro dzieci - zarówno naszych byłych pacjentów, jak i tych, którzy kiedyś do nas trafią...

.

Nasza strona FB

Telefon

+48 509286032

Zespoł ALGOMED

FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Krzemieniecka

PSYCHOLOG

NEUROPSYCHIATRA DZIECIĘCY

TERAPEUCI

Kontakt