czwartek, 30 czerwiec 2022 12:00

MICHAŁ

Oceń artykuł
(0 głosów)

Michał ma 10 lat i ma zdiagnozowany zespół Aspergera.

Do Pana Jurka przyjeżdżamy od półtora roku, aktualnie Michał jest w trakcie szóstej serii zabiegów. Widzimy efekty terapii, choć nie są one natychmiastowe, ale idziemy do przodu. Od tego czasu Michał nauczył się panować nad emocjami, dosyć szybko się uspokaja i nawet przeprasza jeśli czuje się winny.

Wcześniej skupiał się tylko na sobie, wszyscy dookoła byli winni tylko nie on, teraz ma autorefleksję, zastanawia się nad tym co zrobił i stara się wyjaśnić sytuację. W szkole dobrze sobie radzi w relacjach z rówieśnikami i nauczycielami. Panie mówią, że jest grzeczny i szybko reaguje na upomnienia.

Ma jeszcze problem z koncentracją na lekcjach, ale Pan Jurek jest dobrej myśli i mówi, że to kwestia czasu. Poprawiła się też motoryka, dobrze jeździ na rowerze, na hulajnodze, wcześniej był bardziej usztywniony i miał gorszy refleks.

Lubi biegać i lubi różne zabawy ruchowe. Dzięki diecie polubił owoce, próbuje nowych dań, a co najważniejsze poprawił mu się apetyt. Na pewno dieta jest wyzwaniem zarówno dla matki jak i dla dziecka, ale warto się zdobyć na taki wysiłek aby pomóc swojemu dziecku.

My jesteśmy zadowoleni z terapii.

Pozdrawiam

Anna

Nasza strona FB

Telefon

+48 509286032

Zespoł ALGOMED

FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Krzemieniecka

PSYCHOLOG

NEUROPSYCHIATRA DZIECIĘCY

TERAPEUCI

Kontakt