poniedziałek, 19 wrzesień 2022 12:00

FRANEK

Oceń artykuł
(0 głosów)

Franio trafił po skrzydła Pana Jurka w styczniu br. Jako Wesoły, uśmiechnięty ruchliwy chłopiec, gdzie na pierwszy rzut oka mógł nie wykazywać trudności z którymi się zmaga.

Typowymi objawami był brak kontaktu wzrokowego, brak reakcji na imię, brak integracji z dziećmi, proste polecenia dla niego były zupełnie niezrozumiałe, zabawy preferował w samotności, brak mowy podstawowych zwrotów (mama, tata), lęk wysokości, brak naśladowania innych, wybiórczość pokarmowa, nie lubił się brudzić, szybko rezygnował z podjętych wyzwań, wszystko wokół było mu obojętne, nie reagował na dźwięki, które gdzieś wokół były sygnalizowane, brak wskazywania palcem.

W chwili obecnej Franek sam szuka zainteresowania innych osób, zaprasza do wspólnej zabawy, lubi być w centrum uwagi, jak jest dużo osób. Potrafi wypowiedzieć niektóre słowa znając ich znaczenie, oczywiście do płynności w mowie jest jeszcze dużo pracy, natomiast dla nas jako rodziców to już połowa sukcesu. Potrafi liczyć od 1-10 po polsku i angielsku, nazwać cały alfabet. Potrafi sam skorzystać z toalety, również zakomunikować potrzebę. Wskazuje palcem na daną rzecz, jak i reaguje na polecenie i szuka "zobacz tam leci samolot". Śpiewa piosenki jak i tańczy. Nie rezygnuje z podjętych wyzwań, dąży do tego aby osiągnąć swój cel.

Widać również różnice w tym, że celowo nie zwraca uwagi i udaje, że nie słyszy ? Reakcja na możliwe zagrożenie, że coś może się stać albo czegoś nie wolno oraz koordynacja stabilności ciała uległa znacznej poprawie.

Podsumowując Mały 3letni kombinator i cwaniaczek. Pozdrawiamy :)

Media

Więcej w tej kategorii: « FRANEK

Nasza strona FB

Telefon

+48 509286032

Zespoł ALGOMED

FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Krzemieniecka

PSYCHOLOG

NEUROPSYCHIATRA DZIECIĘCY

TERAPEUCI

Kontakt