niedziela, 12 luty 2023 12:00

KRZYŚ

Oceń artykuł
(0 głosów)

Wracamy z informacjami na temat naszego KRZYSIA.

Od czasu naszego ostatniego wpisu czyli jakieś 12 miesięcy temu syn zrobił bardzo duży postęp - ale po kolei:

  • Toaleta - w końcu udało się! Krzyś od roku sam sygnalizuje potrzebę i korzysta z toalety. To jest to na co czekaliśmy bardzo długo i spędzało nam sen z powiek ale MAMY TO!
  • Mowa - Krzyś cały czas systematycznie robi postępy. Jego mowa jest coraz bardziej płynna i co ważniejsze rzeczowa. Potrafi precyzyjnie opowiedzieć co robił w przedszkolu, z kim się bawił i co jak zwykle narozrabiał!. Występujące wcześniej echolalie bardzo się zredukowały a dziecko świadomie czasem potrafi je zidentyfikować i powiedzieć że powtórzył coś kilka razy. Kiedyś taka jego ocena sytuacji była nie do pomyślenia!
  • Pismo - co tu dużo mówić lub pisać! Krzyś pisze własne książki. Bardzo chętnie pracuje nad kaligrafią a kartki do rysowania i pisana kupujemy w ryzach! Jest dzieckiem wyróżniającym się w przedszkolu w zakresie. Pisze absolutnie bezbłędnie.
  • Czytanie - tutaj syn nie ma sobie równych przez co  przedszkolu to on często czyta bajki na głos innym!.
  • Rozumienie mowy - pod tym względem w przeciągu ostatnich 12 miesięcy syn zrobił chyba największy postęp. Obecnie rozumienie mowy jest na bardzo wysokim poziomie. Nawet dość nieprecyzyjnie zdefiniowane polecenia potrafi z łatwością wykonać – także te polecenia które składają się kilku czynności złożonych na raz np. idź do łazienki, zdejmij ubranie, włóż je do kosza na brudy a następnie wejdź do wanny z wodą.
  • Zachowania - tutaj również cały czas idziemy do przodu. Dziecko jest spokojniejsze i bez problemu znosi wizyty na dłuższych zakupach, wizytach u lekarza, pobieranie krwi do badań itp.. W przedszkolu jest pomocny i empatyczny w stosunku do innych.
  • Integracja sensoryczna - pozwoliłem sobie użyć tego określenia ponieważ w tym zakresie ogólnie dziecko zrobiło postępy. Wyrazem tego jest łatwość w pisaniu, jazda na rowerze już bez bocznych kółek, zdolność do integrowania się podczas wspólnych zabaw i gier.

Same sukcesy i to cieszy. Wszystkim rodzicom życzę, aby tylko przez sukcesy patrzeć z optymizmem na codzienną walkę  z niepełnosprawnościami naszych pociech. Dla naszego Krzysia Pan Jurek i zespół Algomed zawsze są tymi osobami, którzy dali nam wiarę do działania oraz pokierowali nas w naszej walce. To, że warto im zaufać nie podlega żadnej dyskusji, ponieważ dowodem jest nasz Krzyś i wielu innych którym pomogli.

Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!

Więcej w tej kategorii: « KRZYŚ

Nasza strona FB

Telefon

+48 509286032

Zespoł ALGOMED

FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Krzemieniecka

PSYCHOLOG

NEUROPSYCHIATRA DZIECIĘCY

TERAPEUCI

Kontakt